четвер, 12 листопада 2020 р.

 Прийди. Спробуй, Відчуй.


       Щорічно, 13 листопада, за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я у світі відзначають Міжнародний день сліпих. Дата цього дня вибрана не випадково. Це день народження Валентина Гаюї, відомого педагога, який заснував у Парижі та Петербурзі школи і підприємства для сліпих. Сьогодні у світі налічується близько 124 млн. сліпих людей.
      З нагоди Міжнародного дня сліпих у читальному залі БІЦу зібралися  представники 7 - 8 класів на урок доброти "Прийди. Спробуй. Відчуй". Вони прослухали цікаву інформацію від соціального педагога Наріжної В.В. про толерантність і доброту, якими повинні бути наповнені людські душі. Віра Василівна закликала всіх з розумінням ставитися до людей з вадами зору і допомагати їм при нагоді.
      Маруєв Олександр (7-А кл.) розказав про життя відомого французького живописця Клода Моне, який писав свої  останні картини з катарактою на очах.
       Захарченко Сергій (8-А кл.) звернув увагу присутніх до творчості поета Едуарда Асадова, який залишився сліпим після тяжкого поранення осколком в обличчя під час Другої світової війни. А вірш "Падает снег" у виконанні автора звучав у повній тиші читального залу.
      Семенець Дар'я  розповіла про талановиту співачку Діану Гурську, яка від народження залишилася сліпою. Та вона довела, що її сліпота ніколи не буде перешкодою у досягненні перемог у Міжнародних конкурсах і фестивалях. ЇЇ пісню "Ти знаешь, мама..." всі присутні слухали з особливим щемом у душі.


       Дуже легке, на перший погляд, запитання дала читачам Білодід Л.І. : " Чи вмієте ви читати?"  Є такі незвичайні книги, які без певної підготовки  не прочитаєш. Любов Іванівна показала одну з таких книг написаних рельєфно - крапковим шрифтом Брайля. Діти бережно перегорнули сторінки дитячої книжечки колисанок  і відчули, наскільки непросто її прочитати . А потім передивилися відеоролик про написання  ХХ- го Всеукраїнського радіодиктанту  в Харківській школі - інтернаті ім. В. Короленка для дітей з порушенням зору . Кожен побачив як використовується шрифт Брайля на письмі . Завідувачка БІЦу порадила читачам більше ознайомитися з поезією Е.Асадова, прочитати поеми Т.Г. Шевченка "Сліпий" та "Слепая", а ще не будьте байдужими до долі сліпого музиканта з однойменної повісті В. Короленка.

Педагог- організатор Кульбачна Л.П. розповіла дітям про життя своєї родини, де мама, вчитель початкових класів, тяжко захворіла і осліпла. З темнотою в очах вона прожила 20 років і постійно поралася вдома: варила їсти, прала, підмітала...

По-особливому сприйняли і діти, і дорослі тренінг, у якому брали участь всі присутні. Із зав'язаними очима перебирали насіння різних рослин, пришивали гудзики, на дотик рахували гроші, на смак куштували цукерки.


Діти вільно висловлювали свої відчуття - наскільки це важко робити наосліп, бо і цукерки  смачніші тоді, коли їх бачиш очима.


Психолог Соловей О.В. підтримувала дітей, давала конкретні поради до виконання дій із зав'язаними очима.


Тепла атмосфера зустрічі допомогла згуртувати дітей з різних класів, подарувала хвилини радості від спілкування. 

Пам'ятайте, що вуха дані людині, щоб чути і слухати,
зір - щоб дивитися і бачити,
 а мова - щоб спілкуватися і розуміти один одного.




 






Немає коментарів:

Дописати коментар