понеділок, 6 квітня 2015 р.

Там де книги, там і ми
                 Незабутнім для  юних книгоманів з Оріхівської гімназії №1 «Сузір’я» видався початок осені. Адже в рамках XXI  Міжнародного Форуму видавців, з 10 по14 вересня 2014 року, у Львові відбувся Фестиваль дитячого читання «Книгоманія». Як можна було туди потрапити? По-перше, потрібно дуже багато читати.
Носенко Анна і Дземешкевич Дар'я - 
"Найкращі читачі України 2014"
По-друге взяти участь у Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач року» та перемогти в ньому на (гімназійному), II (районному) та III (обласному) етапах. По-третє, отримати запрошення на фестиваль. І таке запрошення отримали наші гімназисти, які у Львові представляли Запорізьку область – Носенко Анна  та Дземешкевич Даря. Шанс бути супроводжуючою особою випав цього разу і мені.
На сцені Львівського Палацу мистецтв
Ми їхали до Львова за новими враженнями і мали багато сподівань. Дощовій погоді не вдалося зіпсувати нам настрій, бо тепла зустріч з письменником та журналістом Тарасом Прохасько, майстер-клас з мистецтва фотографії Віталія Грабара (фотоагентство LUFA) та хоровий спів з розучуванням гімну «Книгоманії» з автором Маряною Савки, зануривли нас у вир емоцій та нових знайомств.
На другий день ціла клумба розкішних квітів розцвіла на вулицях Львова – це книгомани України у вишиванках рушили у Палац мистецтв на церемонію нагородження.

В читальному залі Наукової бібліотеки
Львівського Національного університету
Урочисту церемонію відкрила і звернулася до присутніх з вітальним словом Президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль. Діти отримали дипломи та подарунки, колективно виконали гімн «Книгоманії». А далі – відвідини наймасштабнішої виставки-ярмарки, в якій брали участь видавництва 23 країн світу.
Флешмоб "Україна єдина"
Скільки книг, письменників, видавців… Все нагадувало магічне дійство! Ми привезли додому автографи Сергія Жадана і Володимира Рутківського, Левка Лукяненка, Марії Людкевич та братів Капранових. А найважливішу книгу «Вірші з війни» підписав автор, учасник АТО Борис Гуменюк. Далі була екскурсія «Середньовічний Львів». Вона відкрила перед нами красу вулиць і проспектів, будинків і соборів, кав’ярень і музеїв. Відчутним доповненням її стали аромат кави, шоколаду, карамелі. Нас зустрічали живі статуї, радісні обличчя перехожих, привітні усмішки містян. Ввечері на танцювальному майданчику ми почали готувати флешмоб «Україна єдина» разом із хореографами центру сучасного танцю «Sirius».
Наступний день фестивалю можна назвати мега-літературною п’ятницею. Юні книгомани зустрілися з письменниками в театрі ім. Леся Курбаса. А потім в читальному залі Львівської обласної бібліотеки і читачі, і сучасні українські дитячі письменники , такі як Сашко Дерманський, Надія Гербіш та інші, намагалися знайти відповідь на актуальне запитання «Як зробити дитяче читання модним?». Ідей було безліч. Ось, деякі з них: запровадити стипендію найкращим читачам, створити мережу літературних кав’ярень, організувати літні літературні табори відпочинку та інше…
В суботу після сніданку ми направилися на площу Ринок, де відбулося грандіозне дійство танцювального флешмобу «Україна єдина». Урочистий настрій, яскраві синьо-жовті костюми, особлива піднесеність – все це зберегли камери телеканалів «1+1», «Україна» та ЛОД ТРК. Діти давали інтерв’ю, розповідали про свою любов до рідної землі, захоплення  читанням. А далі – незабутня екскурсія містом на чудо-поїзді.
У найдавнішій Науковій бібліотеці Львівського Національного університету ім. Івана Франка читачі отримали сертифікати з рук директора бібліотеки Кметя В.Ф. Він цікаво розповів про історію бібліотеки  та провів літературну гру на знання творів Т. Шевченка, після якої всі книго мани одержали унікальні закладки. Вже на обіді відбулася інтелектуальна гра «Літературний квест» від кампанії «Кока-Кола.Україна». Кожен учасник отримав фірмову футболку , книжки, напій «Кока-Кола», позитивні емоції , драйв та заряд оптимізму! На завершення була танцювальна вечірка, солодощі та розваги.


Девіз Книгоманії - 2014 "Час читати!"
І , ось, останній день Фестивалю. Підведено підсумки, написані побажання наступним книгоманам – переможцям, придбано сувеніри для друзів та рідних, кинуто монету у фонтан з надією повернутися ще. Ми прощалися з друзями і гостинністю чарівного Львова. Дуже хочеться вірити, що сила книги зможе об'єднати людей, повернути їх до любові та миру.


Немає коментарів:

Опублікувати коментар